Australian Open. Hurkacz awansował do drugiej rundy

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz rozpoczął zmagania w pierwszym wielkoszlemowym turnieju w sezonie od wygranej. Polak pokonał Jegora Gerasimowa w czterech setach.

Poniedziałkowy mecz był drugim z rzędu spotkaniem Huberta Hurkacza z Jegorem Gerasimowem w turnieju wielkoszlemowym. Pod koniec sierpnia ubiegłego roku Polak pokonał Białorusina w trzech setach w pierwszej rundzie US Open.

W pierwszym secie szybko zarysowała się na tablicy wyników przewaga polskiego tenisisty. Jedyny słabszy moment nastąpił przy stanie 5:1, gdy nasz reprezentant stracił podanie, ale chwilę później sam odebrał serwis rywalowi i zapisał pierwszą partię na swoją korzyść.

Druga partia nie układała się już tak komfortowo dla Polaka. Białorusin uzyskał wczesne przełamanie i miał okazję do objęcia prowadzenia 4:1 z podwójnym breakiem. Nasz tenisista poradził sobie jednak w sytuacji zagrożenia, a gdy Gerasimow serwował, aby wyrównać stan w setach, Hurkacz wywalczył przełamanie powrotne. Chwilę później wygrał drugą odsłonę w tiebreaku.

Trzeci set miał przez długi czas podobny przebieg do drugiego, bo wczesne przełamanie znowu powędrowało na konto Gerasimowa. Ponownie pojawiły się też szanse na podwójne przełamanie na korzyść 29-latka. Podobnie jak w drugiej partii, Polak obronił się w trudnym momencie, a następnie sam wygrał gema przy podaniu rywala i doprowadził do stanu 4:4. O losach seta znów zadecydował tiebreak. Tym razem jednak został on zapisany na konto Gerasimowa.

Przez dłuższą część czwartej odsłony obaj tenisiści pilnowali własnego podania. Wiele wskazywało, że ponownie może dojść do rozgrywki tiebreakowej. Przy stanie 4:3 pojawił się jednak break point dla naszego reprezentanta. Po efektownym zagraniu wolejowym doszło do przełamania, a kilka minut później do domknięcia spotkania przez Polaka.

Następnym przeciwnikiem Huberta Hurkacza będzie Adrian Mannarino. Francuz pokonał w pierwszym meczu reprezentanta gospodarzy, Jamesa Duckwortha.

Pierwsza runda singla

Hubert Hurkacz (Polska, 10) – Jegor Gerasimow (Białoruś) 6:2, 7:6(3), 6:7(5), 6:3