Australian Open. Hurkacz dołączył do elitarnego grona polskich tenisistów

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz na drugiej rundzie zakończył zmagania w tegorocznym turnieju głównym Australian Open. Jednak dzięki zwycięstwu w meczu pierwszej rundy dołączył do wąskiego grona polskich tenisistów, którzy mogą się pochwalić wygranym spotkaniem w każdej lewie Wielkiego Szlema.

Wrocławianin w tym roku w Melbourne został rozstawiony z „31” i zapewne wielu kibiców liczyło na coś więcej niż druga runda. Mówiło się już nawet o ponownym spotkaniu Hurkacza z Rogerem Federerem, do którego miało dojść w trzeciej rundzie. Tak się jednak nie stanie. Ze Szwajcarem spotka się John Millman.

Jednak wygrywając z Denisem Novakiem w pierwszej rundzie Hurkacz dołączył do elitarnego grona polskich tenisistów. Tak jak Wojciech Fibak, Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot ma na koncie przynajmniej jedną singlową wygraną w każdym z turniejów Wielkiego Szlema. Najwyżej obecnie notowany polski tenisista jest też piątym tenisistą znad Wisły, który wygrał mecz w Australian Open. Przed nim poza wyżej wymienioną trójka dokonał tego jeszcze Michał Przysiężny.