Australian Open. Hurkacz i Świątek wśród rozstawionych

/ Jakub Karbownik , źródło: , foto:

Hubert Hurkacz i Iga Świątek znaleźli się wśród zawodników i zawodniczek, którzy będą rozstawieni w rozpoczynającym się 17 stycznia Australian Open. Losowanie drabinki turnieju głównego pierwszej w sezonie lewy Wielkiego Szlema już w czwartek rano polskiego czasu.

Najważniejsza impreza australijskiej części sezonu zbliża się wielkimi krokami. Najlepsi tenisiści i tenisistki świata o tytuły mistrzowskie rozpoczną rywalizację w trzeci poniedziałek 2022 roku. Wśród nich na pewno zobaczymy piątkę Polaków. U pań do rywalizacji przystąpią Magdalena Fręch, Magda Linette i Iga Świątek. Z kolei u panów w drabince turnieju głównego znalazło się dwóch biało-czerwonych. Oprócz Huberta Hurkacza pewny występu jest Kamil Majchrzak. Zarówno Świątek, jak i Hurkacz znaleźli się wśród zawodników rozstawionych.

Rozstawień dokonano na podstawie rankingu z 10 stycznia. W nim najlepsza polska tenisistka zajmuje ósme miejsce. Jednak ponieważ z rywalizacji zrezygnowała Karolina Pliszkova, nasza zawodniczka będzie turniejową „siódemką”. Z kolei najwyżej klasyfikowany obecnie polski tenisista, Hubert Hurkacz, to światowa dziesiątka. I właśnie taki numerem będzie widniał przy jego nazwisku w drabince.

Losowanie drabinki turnieju głównego zaplanowano na czwartek 13 stycznia, o godzinie 5:00 rano czasu polskiego.