Australian Open. Hurkacz poszedł w ślady Świątek

/ Jakub Ślotała , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Poranna sesja gier na kortach w Melbourne nie była udana dla Polaków. W ślady za Igą Świątek poszedł Hubert Hurkacz. Sebastian Korda wyeliminował Polaka z wynikiem 3:6, 6:3, 6:2, 1:6, 7:6(7).

Każdy z zawodników przystępował to tego meczu z aspiracjami do zwycięstwa. Polak dopiero wygrał z Shapovalovem w pięciu setach i udowodnił, że potrafi wytrzymać presję i dowieźć wynik w kluczowych momentach. Amerykanin z kolei odprawił wcześniej w trzech setach Miedwiediewa i walczył o najlepszy w karierze wynik wielkoszlemowy. W praktyce to było z jedno z tych z spotkań w którym zawodnicy więcej psuli, niż wygrywali bezpośrednio, a ten kto pierwszy stracił własne podanie, przegrywał partię.

Pierwszy set rozpoczął się od szybkiego przełamania w drugim gemie na korzyść Polaka. Hurkacz wykorzystał pierwszego break-pointa i wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał. Korda po drodze nie miał nawet szansy na na powrót z Polakiem, który dominował serwisem. W drugim secie presję wywierał Amerykanin. Pierwsze brak-pointy miał w czwartym gemie, ale Polak się wybronił. Dwa gemy później Korda finalnie przełamał Polaka i  dowiózł wynik do końca.

W trzeciej partii faworyt bukmacherów poszedł za ciosem i po czterech gemach prowadził 4:0. Polak w całym secie popełnił aż dwadzieścia niewymuszonych błędów i przegrał w pół godziny i siedem minut do dwóch. Role kompletnie się odwróciły w kolejnej partii. Polak mało psuł i zdominował seta oddając rywalowi zaledwie jednego gema.

Finałowa rozgrywka przebiegała inaczej, niż pozostałe. Pierwsze break-pointy pojawiły się dopiero w jedenastym gemie, przy podaniu Kordy. Amerykanin obronił serwis i oglądaliśmy super tie-breaka. Po wyrównanym początku Polak zaczął masowo popełniać błędy i Korda wyszedł na prowadzenie 7:3. Hurkacz odrobił straty, a przy stanie 7:7 nadzieje wróciły. Ostatnie trzy piłki były jednak bezbłędnie rozegrane przez Amerykanina, który awansował do pierwszego w karierze ćwierćfinału.

Wyniki czwartej rundy singla mężczyzn:

Sebastian Korda (USA, 29) – Hubert Hurkacz (Polska, 10) 3:6, 6:3, 6:2, 1:6, 7:6(7)