Australian Open. Iga Świątek i Magda Linette poznały rywalki

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek i Magda Linette to polskie reprezentantki w drabince singlowej kobiet podczas rozpoczynającego się 16 stycznia Australian Open. W czwartek nad ranem polskiego czasu Polki poznały rywalki z którymi przyjdzie im się zmierzyć podczas pierwszej w sezonie lewy Wielkiego Szlema.

Na kortach Melbourne Park Iga Świątek jako najwyżej rozstawiona trafiła na samą górę turniejowej drabinki. W pierwszej rundzie rywalką Polki będzie Niemka Julia Niemeier. Panie dotychczas miały okazję się spotkać raz, podczas ubiegłorocznego US Open i reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów sprawiła raszyniance kłopoty. W drugiej rundzie na trzykrotną mistrzynię wielkoszlemową może czekać zwyciężczyni pojedynku między Camilą Osorią i Panną Udvardy. Spotkanie 1/32 finału to prawdopodobnie spotkanie naszej mistrzyni z zawodniczką rozstawioną, którą na tym etapie rywalizacji może być Marie Bouzkova.

W kolejnych trzech rundach potencjalnymi rywalkami Polki mogą być Amerykanki. W przypadku rywalizacji o 1/4 finału Świątek może wyjść na kort przeciwko Danielle Collins, z którą raszynianka przegrała podczas zeszłorocznego Australian Open. Mecz ćwierćfinałowy to spotkanie z Corii Gauff, a gdy liderka rankingu zdoła powtórzyć ubiegłoroczny wynik na kortach Melbourne Park, zagra z Jessicą Pegulą. Na samym dole turniejowej drabinki znalazła się Ons Jabeur, potencjalna finałowa przeciwniczka Polki.

Druga z reprezentantek Polski na otwarcie spotka się z Mayar Sherif. W przypadku wygranej może zagrać z Anett Kontaveit, czyli turniejową „siedemnastką” lub Julią Grabher. Jeżeli poznanianka powtórzy swój najlepszy wynik w australijskim szlemie, o poprawienie tego rezultatu może zagrać z Jekatariną Aleksandrową.