Australian Open. Jedynka gospodarzy rezygnuje

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.atpcup.com, foto: AFP

Alex de Minaur nie wystartuje w Australian Open. Najwyżej sklasyfikowany tenisista gospodarzy musiał zrezygnować z występu w pierwszej tegorocznej lewie Wielkiego Szlema z powodu kontuzji mięśni brzucha.

Podczas inauguracyjnej edycji Pucharu ATP Australijczycy doszli do półfinału. W tym przegrali z Hiszpanami. Z roli lidera reprezentacji bardzo dobrze wywiązał się Alex de Minaur, który poprowadził tenisistów z Antypodów do najlepszej czwórki zmagań. Jednak przypłacił to kłopotami zdrowotnymi.

W meczu przeciwko Denisowi Shapovalovi, który to dał gospodarzom awans do ćwierćfinału, tenisista z Sydney poczuł ból mięśni brzucha. Mimo to wyszedł na kort w dwóch kolejnych spotkaniach – przeciwko Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Dopiero po przenosinach do Adelajdy 21-letni tenisista poddał się badaniom, które wykazały, że potrzebne są co najmniej cztery tygodnie przerwy od gry w tenisa. De Minaurowi bardzo ciężko było się pogodzić z rezygnacją z występu, jednak ostatecznie podjął najtrudniejszą z decyzji. Tym samym zmieniło się rozstawienie zawodników w drabince. I przy nazwisku Huberta Hurkacza pojawił się numer 31.