Australian Open. Kawa nie nawiązała walki. Szybki koniec Polki w kwalifikacjach

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Katarzyna Kawa na pierwszej rundzie kwalifikacji zakończyła tegoroczną przygodę z Australian Open. 27-latka z Krynicy-Zdroju nie podołała niżej notowanej Niemce Antonii Lottner i przegrała zdecydowanie 2:6, 1:6. W grze o główną drabinkę turnieju wielkoszlemowego w Melbourne są jeszcze trzy Polki.

Marzenia o głównej drabince turnieju wielkoszlemowego Katarzyna Kawa będzie musiała odłożyć o kilka kolejnych miesięcy. W trwającej stosunkowo krótko przygodzie z głównym cyklem 27-letniej Polce jeszcze nigdy nie udało się zakwalifikować do głównego turnieju jednej z czterech najważniejszych imprez w sezonie. W Melbourne zagrała po raz pierwszy w karierze i wyniku nie będzie wspominać najlepiej.

Dla obu zawodniczek był to pierwszy bezpośredni pojedynek, a szanse na zwycięstwo przed meczem rozkładały się niemal równomiernie. Polscy kibice liczyli jednak na zwycięstwo doświadczonej tenisistki z Krynicy-Zdrój, która przed rokiem błysnęła formą w Jurmale i w debiucie w turnieju WTA dotarła do finału. Przed rokiem Kawa była także o krok od awansu do drabinki głównej Wimbledonu, ale w finałowej rundzie kwalifikacji lepsza okazała się Rumunka Elena-Gabriela Ruse. 

Wyniki te pozwalały jednak realnie myśleć o przynajmniej nawiązaniu walki o główną drabinkę Australian Open. Rozstawiona z “17” w kwalifikacjach Polka wyraźnie uległa jednak młodszej przeciwniczce i w całym spotkaniu ugrała zaledwie trzy gemy. Niepokojąco wyglądała szczególnie dyspozycja Polki przy własnym podaniu. Mimo że serwowała z wyższą skutecznością od Niemki, wygrała tylko jednego gema jako podająca. Z takim wynikiem rzeczywistość okazała się brutalna. 

Kolejna rywalką Antonii Lottner w wielkoszlemowych kwalifkacjach do Australian Open będzie sklasyfikowana w trzeciej setce rankingu WTA Japonka Chihiro Muramatsu. W grze o główną drabinkę turnieju w Melbourne są jeszcze trzy pozostałe Polki. Magdalena Fręch, Urszula Radwańska i Maja Chwalińska rozegrają pierwsze mecze w nocy z wtorku na środę polskiego czasu.


Wyniki

Australian Open, Melbourne, kwalifikacje:

Antonia Lottner (Niemcy) – Katarzyna Kawa (Polska, 17) 6:2, 6:1