Australian Open. Keys i Davidovich Fokina na liście nieobecnych

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Madison Keys u pań i Alejandro Davidovich Fokina u panów to kolejni nieobecni podczas rozpoczynającego się 8 lutego Australian Open. 

Po zakończeniu pierwszych w sezonie turniejów najlepsi tenisiści świata udają się do Australii. Tam przejdą obowiązkową, dwutygodniową kwarantannę przed pierwszym w sezonie turniejem Wielkiego Szlema. Wśród tych, którzy wsiedli do samolotów w kierunku Antypodów, brakuje Madison Keys oraz Alejandro Davidovicha Fokiny.

– Jestem bardzo zawiedziona, że po ciężkich treningach w okresie przygotowawczym nie będę mogła zagrać w najbliższych tygodniach. Zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele uczynili Tennis Australia oraz oba toury (ATP i WTA), aby te turnieje mogły się odbyć – możemy przeczytać na twitterowym koncie Amerykanki.

Pozytywny wynik testu na COVID-19 uzyskali także Alejandro Davidovich Fokina oraz jego trener Jorge Aguirre. Hiszpański tenisista planował rozpocząć tegoroczny sezon od występów na Antypodach. Jednak teraz zawodnik z Malagi musi szukać szansy na występ w Europie. Taką będzie udział w turnieju rangi ATP Challenger Tour, który w dniach 1-7 lutego zostanie rozegrany we francuskim Quimper.