Australian Open. Kolejne zwycięstwa Baszak i Lorensa

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: PZT

Weronika Baszak poszła za ciosem po pokonaniu w pierwszej rundzie czołowej juniorki świata i w kolejnym meczu wygrała 6:3, 6:7(2), 6:3 z Elizabeth Coleman. Ze zwycięstwa cieszył się dzisiaj również Mikołaj Lorens, który razem z Łotyszem Karlisem Ozolinsem awansował do ćwierćfinału gry podwójnej. 

Nasi juniorzy bardzo dobrze radzą sobie na kortach w Melbourne Park. Wyjątkowo wartościowe zwycięstwo odniosła w pierwszej rundzie singla Weronika Baszak. Tenisistka z Wrocławia pokonała rozstawioną z numerem pięć Lindę Fruhvirtovą. Kolejny mecz tylko potwierdził, że nasza reprezentantka jest w formie. Tym razem Baszak pokonała 6:3, 6:7(2), 6:3 Elizabeth Coleman. Co musi imponować, Polka w tak długim spotkaniu tylko dwukrotnie nie utrzymała własnego podania.

Różnie wiodło się natomiast naszym reprezentantom w grze podwójnej. Baszak i Koreanka Dayeon Back zakończyły zmagania na drugiej rundzie. Przez tę fazę turnieju przebrnęli natomiast Mikołaj Lorens i Łotysz Karlis Ozolins. Rozstawiona z numerem sześć para pokonała 6:4, 6:7(5), 10-7 Australijczyków Caseya Hoole’a i Coopera White’a.

W nocy z wtorku na środę naszą młodzież czekają kolejne wyzwania. Baszak spróbuje się dostać do ćwierćfinału singla, a Lorens do półfinału debla.

 


Wyniki

2. runda singla dziewcząt:

Weronika Baszak (Polska) – Elizabeth Coleman (USA) 6:3, 6:7(2), 6:3

 

1/8 finały gry podwójnej dziewcząt:

F. Keita, S. Kimchi (Rumunia, Izrael) – W. Baszak, D. Back (Polska, Korea Południowa, 8) 7:5, 6:1

 

1/8 finału gry podwójnej chłopców:

M. Lorens, K. Ozolins (Polska, Łotwa, 6) – C. Hoole, C. White (Australia) 6:4, 6:7(5), 10-7