Australian Open. Koniec przygody Tomasza Berkiety

/ Jakub Karbownik , źródło: www.ausopen.com/własne, foto: AFP

Na półfinale singla rywalizacji juniorów zakończył swój pierwszy wielkoszlemowy występ Tomasz Berkieta. Warszawianin w meczu o awans do finału musiał uznać wyższość Learnera Tiena. 

16-latek z Warszawy bardzo dobrze sobie radził na kortach Melbourne Park. Rywalizujące ze starszymi przeciwnikami Polak dotarł do półfinału, w którym musiał uznać wyższość leworęcznego przeciwnika ze Stanów Zjednoczonych.

Każda z odsłon piątkowego spotkania miała inny przebieg. W premierowej partii kluczowym okazał się piąty gem, w który tenisista zza Oceanu wykorzystał szansę do przełamania podania Berkiety. Wypracowanej przewagi nie oddał już do końca i wyszedł na prowadzenie w całym spotkaniu. Druga odsłona nie zaczęła się dobrze dla naszego zawodnika, który dwukrotnie przegrał gemy serwisowe i Amerykanin wyszedł na prowadzenie 3:0. Co prawda Berkieta miał szansę by częściowo odrobić straty, ale rywal wyszedł z opresji obronną ręką. Tien oddał dwa gemy warszawianinowi, ale ostatecznie to on się cieszył z końcowego triumfu i awansu do drugiego w tej edycji Australian Open finału. Wcześniej zapewnił sobie miejsce w meczu o tytuł w grze deblowej.

 


Wyniki

Półfinał singla:

Learner Tien (USA) – Tomasz Berkieta (Polska) 6:4, 6:2