Australian Open. Krejcikova i Ram z tytułem w mikście

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Barbora Krejcikova i Rajeev Ram sięgnęli po mistrzostwo Australian Open. To ich drugi wspólny tytuł w Melbourne, a dla Czeszki trzeci z rzędu triumf w mikście w tym miejscu. W finale nie dali szans Australijczykom Samancie Stosur i Matthew Ebdenowi.

W finale miksta spotkały się cztery osoby, które miały już na swoim koncie triumf w grze mieszanej na Australian Open. Barbora Krejcikova i Rajeev Ram wspólnie zdobyli tytuł w 2019 roku. Czeszka z pucharu cieszyła się też przed rokiem, lecz u boku Chorwata Nikoli Mekticia. Samantha Stosur jeszcze w 2005 roku wygrała w Melbourne wspólnie ze swoim rodakiem Scottem Draperem. Matthew Ebdenowi ta sztuka udała się natomiast osiem lat później obok innej reprezentantki Australii – Jarmili Gajdosovej. Ram i Stosur mogą się również pochwalić tytułami imprezy w stolicy stanu Victoria zdobytymi w deblu.

Początek meczu nie był jednak wyrównany. W pierwszej partii Krejcikova i Ram nie dawali reprezentantom gospodarzy najmniejszych szans. Zabójcza skuteczność w kluczowych momentach sprawiła, że już po 22 minutach mogli się cieszyć ze zwycięstwa w pierwszej partii. Oddali w niej rywalom zaledwie jednego gema.

Drugi set był znacznie bardziej wyrównany. Długo nie oglądaliśmy przełamań, obydwie pary zwykle nie miewały większych problemów przy własnym podaniu. Jednakże w dziesiątym gemie seta break-point, będący zarazem piłką mistrzowską, wywalczyli Krejcikova i Ram. Swoją okazję bezlitośnie wykorzystali, po raz drugi sięgając wspólnie po tytuł w Australii.

Barbora Krejcikova, Rajeev Ram (Czechy, Stany Zjednoczone, 6) – Samantha Stosur, Matthew Ebden (Australia, WC) 6:1, 6:4