Australian Open. Krótka przygoda Alicji Rosolskiej

/ Jakub Karbownik , źródło: www.ausopen.com/własne, foto: AFP

Na pierwszej rundzie zakończyła się tegoroczna przygoda Alicji Rosolskiej z kortami w Melbourne. Dwukrotna uczestniczka trzeciej rundy debla australijskiego szlema grająca wraz z Erine Routtliffe w meczu pierwszej rundy uległa 4:6, 1:6 duetowi Ana Bondar, Greet Minnen.

Przed spotkaniem większe szanse na awans do drugiej rundy dawano polsko-nowozelandzkiemu duetowi. Jednak zeszłoroczny mecz, którego stawką był awans do ćwierćfinału Roland Garros sprawił, że „nasze” deblistki musiały się mieć na baczności.

Spotkanie trwało niewiele ponad godzinę. W pierwszej partii Węgierka i Belgijka prowadziły już 5:1. Rywalki co prawda wygrały trzy gemy z rzędu, ale na więcej już ich stać nie było i to Bondar oraz Minnen były krok bliżej awansu do kolejnej rundy. W drugiej odsłonie grające razem od Roland Garros 2022 tenisistki oddały rywalkom tylko gema i zapewniły sobie prawo dalszej gry.

Polska deblowa półfinalistka Wimbledonu nie żegna się jednak jeszcze z Melbourne. Wraz z Jeanem-Julienem Rojerem zagra jeszcze w turnieju mikstowym.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

A. Bondar, G. Minnen (Węgry, Belgia) – A. Rosolska, E. Routliffe (Polska, Nowa Zelandia, 14) 6:4, 6:1