Australian Open. Krótki dzień w „biurze” Igi Świątek

Iga Świątek pokonała 6:0, 6:1 Cristinę Bucsę w meczu trzeciej rundy rywalizacji singlowej. Panie spędziły w piątkowe popołudnie miejscowego czasu niespełna godzinę na Margaret Court Arena. Kolejną rywalką Polki będzie Jelena Rybakina. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę.

Można powiedzieć, liderka światowego rankingu powoli się rozkręca podczas pierwszej w sezonie lewy Wielkiego Szlema. Po tym jak trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa w pierwszej rundzie oddała Jule Niemeier dziewięć gemów, a w meczu 1/64 finału z Camilą Osorio straciła pięć gemów, w meczu o awans do 1/8 finału spotkała się Cristiną Bucsą i pierwszą, i jak się później okazało jedyną w tym meczu, gemową stratę poniosła prowadząc 6:0, 5:0.

Raszynianka zdominowała przeciwniczkę od początku, oddając jej w partii otwarcia jedynie sześć punktów. Pierwszy set trwał 24 minuty. W drugiej odsłonie Hiszpanka pochodząca z Mołdawii nieco poprawiła swój bilans punktowy, wygrywając w sumie trzynaście akcji. To sprawiło m.in., że wygrała gema. Co spotkało się z niesamowitym aplauzem widowni zasiadającej na Margaret Court Arena. Jednak już w kolejnym gemie Świątek wróciła na właściwe tory i za drugą piłką meczową zakończyła spotkanie po dokładnie 55 minutach gry.

Kolejną rywalką turniejowej „jedynki” będzie Jelena Rybakina. Dotychczas obie panie grały ze sobą dwukrotnie. W 2021 roku w Ostrawie triumfowała Polka, a przed miesiącem podczas towarzyskiego turnieju w Dubaju, spotkanie wygrała Kazaszka. By walczyć o awans do ćwierćfinału obie tenisistki wyjdą na kort w niedzielę.