Australian Open. Kubot i Koolhof ujarzmili australijskie gwiazdy

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Wesley Koolhof awansowali do 1/8 finału Australian Open w grze podwójnej. Polsko-holenderska para, rozstawiona z Melbourne z numerem ,,4″ pokonała w drugiej rundzie 6:3, 6:4 Nicka Kyrgiosa i Thanasiego Kokkinakisa. Na pewno nie bez znaczenia był fakt, że na trybunach zabrakło kibiców. 

Organizatorzy zaskoczyli doborem kortu dla tego meczu, wskazując na Margaret Court Arenę. W Melbourne bardzo się bowiem liczą ze zdaniem Kyrgiosa, a ulubionym kortem australijskiej gwiazdy jest John Cain Arena. To właśnie tam rozgrywa zdecydowaną większość spotkań. Być może w grze podwójnej nie ma to jednak dla niego większego znaczenia, ponieważ już mecz 1. rundy pary Kyrgios/Kokkinakis rozgrywany był na innym korcie.

Australijczycy bardziej niż doboru kortu mogą żałować, że na trybunach nie pojawili się kibice. Obaj są uwielbiani przez miejscową publiczność i głośno wspierani, gdy była taka możliwość. Obecnie w Melbourne trwa pięciodniowy lockdown.

To wszystko nie było problemy Kubota i Koolhofa. Polak i Holender, zgodnie z oczekiwaniami, od początku do końca skoncentrowani byli wyłącznie na grze. W szóstym gemie dało to efekt w postaci przełamania. Co bardzo istotne, wykorzystany został już pierwszy break-point. W drugim secie Kubot i Koolhof również byli bardzo skuteczni. Tym razem do przełamania doszło w trzecim gemie, a wykorzystali ku temu drugą okazję.

Ostatecznie polsko-holenderska para w przekonujący sposób wygrała 6:3, 6:4. Mecz trwał godzinę i 9 minut.

W 1/8 finału rywalami Kubota i Koolhofa będą kolejni reprezentanci gospodarzy, tym razem Matthew Ebeden i John Patrick Smith. Drugiego z wymienionych nasz reprezentant zdążył pokonać już w tym roku w Melbourne. W grze mieszanej para Kubot / Świątek pokonała po obronie piłki meczowej parę Sharma / Smith.

O awans do ćwierćfinału Kubot i Koolhof powalczą w poniedziałek rano polskiego czasu. Spotkanie powinno się rozpocząć około godziny 7.


Wyniki

Druga runda:

Ł. Kubot, W. Koolhof (Polska, Holandia, 4) – T. Kokkinakis, N. Kyrgios (Australia) 6:3, 6:4