Australian Open. Kubot i Koolhof z awansem. Hurkacz i Auger-Aliassime za burtą

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

W turnieju gry podwójnej Australian Open wystartowało dwóch polskich tenisistów. Łukasz Kubot i Wesley Koolhof pokonali Ariela Behara i Gonzalo Escobara i zameldowali się w drugiej rundzie. Z kolei Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime ulegli Brytyjczykom, Kenowi i Nealowi Skupskimi.

Łukasz Kubot i jego nowy partner deblowy, Wesley Koolhof, pojawili się na korcie numer 15 o 1 w nocy polskiego czasu. Ich przeciwnikami byli Ariel Behar i Gonzalo Escobar. Urugwajczyk i Ekwadorczyk nie sprawili polsko-holenderskiej parze większych kłopotów. Mieli wprawdzie kilka szans na zdobycie przewagi przełamania w trzecim i piątym gemie, ale z obu tych sytuacji nasz duet wyszedł obronną ręką.

Szczególnie warto wspomnieć o gemie rozegranym przy stanie 3:1, w którym Kubot i Koolhof wygrali pięć piłek z rzędu od stanu 0:40. Do końca pierwszej partii oba duety utrzymywały swój serwis, jednak wypracowane wcześniej prowadzenie wystarczyło do zakończenia seta stanem 6:3.

W drugiej odsłonie Polak i Holender przełamali już w pierwszym gemie i to wystarczyło do awansu do drugiej rundy. Do końca każdy tenisista pilnował swojego podania, a spotkanie zakończyło się wolejowym winnerem naszego reprezentanta.

Kubot i Koolhof zmierzą się w drugiej rundzie ze zwycięzcami meczu Nick Kyrgios / Thanasi Kokkinakis – Lloyd Harris / Julian Knowle.

Na korcie numer 12 w tym czasie rozgrzewali się już Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime. Niestety w ich starciu z Nealem i Kenem Skupskimi to rozstawieni Brytyjczycy jako pierwsi wyszli na wyraźne prowadzenie. Set numer jeden szybko wymknął się spod kontroli triumfatorów Rolex Paris Masters 2020 i zakończył rezultatem 3:6.

Druga odsłona również nie należała do udanych. Doświadczeni bracia z Liverpoolu oddali młodym rywalom tylko dwa gemy i po godzinie i sześciu minutach mogli cieszyć się z awansu do kolejnego etapu. Wrocławianina, który obchodzi dzisiaj 24. urodziny, nie zobaczymy już w tegorocznym Australian Open. Kanadyjczyk wciąż pozostaje w grze. W piątek powalczy z Denisem Shapovalem o awans do 1/8 finału w singlu.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

Łukasz Kubot / Wesley Koolhof (Polska, Holandia, 4) – Ariel Behar / Gonzalo Escobar (Urugwaj, Ekwador) 6:3, 6:4

Hubert Hurkacz / Felix Auger-Aliassime (Polska, Kanada) – Ken Skupski / Neal Skupski (Wielka Brytania, 16) 3:6, 2:6