Australian Open: Kubot przegrywa także w deblu

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: australianopen.org, foto: AFP

Występujący tym razem z Marcelem Granollersem Łukasz Kubot pożegnał się również z deblowym turniejem Australian Open. Polsko-hiszpańska para przegrała na starcie z Santiago Gonzalezem i Christopherem Kasem 4:6, 6:7(1).

To był zacięty pojedynek. Oba duety zanotowały bardzo podobną skuteczność pierwszego podania i oba wykorzystały wszystkie swoje okazje na przełamanie rywali. Niestety, rozstawieni z dwunastką Meksykanin i Niemiec dysponowali dużo groźniejszym drugim serwisem, co okazało się bardzo istotnym elementem.

W pierwszej partii Kubot i Granollers zdobyli jednego breaka, ale przeciwnicy odpowiedzieli dwoma przełamaniami i to oni triumfowali 6:4. W drugim secie nikt nie pozwolił sobie już na stratę podania i o wszystkim decydował tie break. W dodatkowej rozgrywce wyraźnie lepsi byli faworyci. Gonzalez i Kas oddali Kubotowi i Granollersowi tylko punkt i awansowali do drugiej rundy.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

Santiago Gonzalez, Christopher Kas (Meksyk, Niemcy, 12) – Marcel Granollers, Łukasz Kubot (Hiszpania, Polska) 6:4, 7:6(1)