Australian Open: Li gotowa na mecz z Radwańską

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: AFP

Na Li w rozmowie w chińskimi dziennikarzami przyznała, że z niecierpliwością czeka na pojedynek z Agnieszką Radwańską. Tenisistka z Azji komplementowała również naszą tenisistkę.

– Oczekuję ponownego meczu z nią. Ona jest sprytną zawodniczką. Ponadto nie ogranicza się do siłowej gry, tak jak większość zachodnich dziewczyn to robi. Jest niebezpieczna ze względu na wszechstronny zestaw umiejętności – cytuje wypowiedź Na Li portal chinadaily.com.cn.

Półtora tygodnia temu Li przegrała z Radwańską w półfinale turnieju w Sydney (3:6, 4:6), ale bilans spotkań z Polką wciąż ma korzystny (5-4).

Porażka jest porażką, nie można robić sobie wymówek. Powinnam się lepiej przygotować do tego meczu, ale nie byłam w stanie się bardziej skoncentrować i właściwie dostroić – nawiązała do porażki z Sydney Chinka.

Na Li w czwartej rundzie wygrała z Julią Goerges 7:6(6), 6:1, broniąc w tie breaku setbola. Mecz ten rozgrywany był w sesji dziennej i zakończył kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem spotkania Radwańskiej z Ivanović. Li nie zdecydowała się jednak, by chociaż na chwilę podejrzeć jak rywalizują Polka z Serbką.

Trener wybrał się na ten mecz – z uśmiechem na twarzy zdradziła Li. – Teraz czas, żeby on wykonał swoją pracę.

Forbet