Australian Open. Linette pokonała rozstawioną rywalkę!

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Magda Linette po raz pierwszy od 5 lat zagra w trzeciej rundzie Australian Open! Polka stanęła na wysokości zadania i pokonała wyżej notowaną Anett Kontaveit z Estonii. Teraz czeka ją starcie z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową.

Pogoda w Australii sprawia, że tenisiści nie rywalizujący na głównych, zadaszonych arenach na swe mecze czekali dość długo. W takiej sytuacji znalazła się między innymi druga rakieta Polski, która pierwotnie miała grać we wtorek, a ostatecznie by rozegrać mecz pierwszej rundy rozegrać w środę. Pokonała Mayar Sheriff, a już na następny dzień przyszło jej się zmierzyć z Anett Kontaveit, czyli byłą wiceliderkę rankingu, a obecnie turniejową dwójką. Wcześniejsze spotkania obu pań sprawiały, cztery wygrane i trzy przegrane Polki, że kibice Linette byli dobrej myśli.

Mecz bardzo dobrze się rozpoczął dla naszej tenisistki, która prowadziła grę i jako pierwsza uzyskała przewagę „breaka”. Miało to miejsce w piątym gemie. Jednak jak się potem okazało był to ostatni gem dla Polki w tej odsłonie. W drugiej partii Estonka nie poszła za ciosem. Straciła swego gema serwisowego i pozwoliła rywalce wyjść na prowadzenie 2:1. A po chwili Linette potwierdziła przełamanie wygrywając gema przy swoim podaniu. Ostatecznie set zakończył się po takiej samej liczbie rozegranych gemów jak partia otwarcia i na tablicy wyników widniał rezultat 1:1 w setach.

Decydująca odsłona to doskonała gra Linette i mnóstwo błędów ze strony Estonki, która szybko pozwoliła rywalce na objęcie prowadzenia 5:1. Od tego momentu Kontaveit zaczęła bardziej ryzykować i więcej trafiać. To pozwoliło jej zbliżyć się na jednego gema. W dziesiątym gemie druga rakieta Polski przypieczętowała zwycięstwo i awans do trzeciej rundy.

Kolejną rywalą Linette będzie Jekatarina Aleksandrowa. Ten mecz trzeciej rundy zostanie rozegrany w sobotę.

 


Wyniki

Druga runda singla:

Magda Linette (Polska) – Anett Kontaveit (Estonia, 16) 3:6, 6:3, 6:4