Australian Open. Linette za burtą. Sporo zabrakło do awansu

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Nie dojdzie do pojedynku Igi Świątek z Magdą Linette w trzeciej rundzie Australian Open. Starsza z naszych reprezentantek uległa 2:6, 3:6 Darii Kasatkinie i to Rosjanka pozostaje w grze o pierwsze wielkoszlemowe trofeum w sezonie. 

Kibicom posiadającym dobrą pamięć zestawienie Magdy Linette i Darii Kasatkiny w Australian Open mogło przywołać pewne wspomnienia. Polka i Rosjanka spotkały się już bowiem wcześniej w tym turnieju, na dodatek też w drugiej rundzie. Od tamtego starcia minęły już jednak cztery lata. Wówczas nasza reprezentantka sprawiła bardzo miłą niespodziankę i pokonała wyżej notowaną rywalkę 7:6(4), 6:2.

Po czterech lat układ sił się nie zmienił i znów to Kasatkina przystąpiła do rywalizacji w roli faworytki. Tym razem wywiązała się z tej roli bardzo dobrze i pewnie wygrała 6:2, 6:3. O jej dominacji niech świadczy fakt, że ani razu nie dała się przełamać, natomiast sama wykorzystała cztery z sześciu break-pointów.

Linette starała się prowadzić grę i zwłaszcza po trafionym pierwszym podaniu często jej się to udawało. Jednak nawet dyktowanie warunków gry nie zawsze kończyło się wygraniem punktu. Przeszkadzały w tym niewymuszone błędy, których było nieco za dużo, by nawiązać wyrównaną walkę. W ciągu godziny i 19 minut poznanianka popełniła ich 23 przy zaledwie 13 winnerach.

Kasatkina wygrała zasłużenie i bez dwóch zdań była lepszą tenisistką, ale pod koniec drugiego seta zamigotało jeszcze światełko w tunelu. Przy stanie 2:6, 3:4 Polka wypracowała sobie piłkę na odrobienie strat. Niestety, nieco na własne życzenie przegrała trzy kolejne punkty, a później wszystko potoczyło się już po myśli rywalki. To też znacząca różnica w porównaniu z meczem 1. rundy. W nim to Polka wygrywała wszystkie najistotniejsze wymiany.

Linette wypadała za burtę turnieju, ale nie musi się pakować. Czeka ją bowiem jeszcze występ w grze podwójnej, u boku Bernardy Pery. W zeszłym roku Polka i Amerykanka kilka razy pokazały się z wyśmienitej strony.

Natomiast Kasatkina w trzeciej rundzie zagra z Igą Świątek. To będzie ich drugie spotkanie. W zeszłym roku górą była Rosjanka.


Wyniki

Druga runda:

Daria Kasatkina (Rosja, 25) – Magda Linette (Polska) 6:2, 6:3