Australian Open. Lorens w półfinale debla w wielkoszlemowym debiucie

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: KS Górnik Bytom

Mikołaj Lorens i Łotysz Karlis Ozolins pokonali parę rozstawioną z numerem jeden i awansowali do półfinału gry podwójnej chłopców. Równie dobrze spisała się Weronika Baszak, która dostała się do ćwierćfinału w grze pojedynczej dziewcząt. 

Nasi młodzi reprezentanci świetnie radzą sobie w australijskiej lewie Wielkiego Szlema. Debiutującym na tym poziomie Lorens awansował do półfinału gry podwójnej. Razem z partnerem z Łotwy pokonał 6:4, 2:6, 10-7 rozstawiony z numerem jeden duet Arthur Cazaux, Harold Mayot. Pierwszemu z Francuzów zrewanżował się za porażkę sprzed kilku dni, w turnieju gry pojedynczej. Wówczas prowadził 6:2, 5:4 i serwował, ale nie zdołał postawić przysłowiowej kropki nad ,,i”. Tym razem koniec meczu był już taki, jaki sobie wymarzył.

Lorens i Ozolins mogą być bardzo zadowoleni z osiągniętego wyniku, ale po pokonaniu najwyżej notowanych rywali ich apetyt na pewno jeszcze urósł. O awans do finału powalczą z Brytyjczykami Arthurem Ferym i Felixem Gillem. Równie przebojowo przez turniejową drabinkę przedziera się Weronika Baszak. Tenisistka z Wrocławia jest już w ćwierćfinale gry pojedynczej. W środę zwyciężyła 6:7(2), 6:2, 6:2 Elinę Awanesjan z Rosji, która kilka miesięcy temu wygrała pierwszy zawodowy turniej. Ćwierćfinałową przeciwniczką Baszak będzie Hong Yi Cody Wong z Hongkongu, rozstawiona w Melbourne z numerem ,,16″.


Wyniki

Ćwierćfinał singla dziewcząt:

Weronika Baszak (Polska) – Elina Awanesjan (Rosja) 6:7(2), 6:2, 6:2

 

Półfinał debla chłopców:

M. Lorens, K. Ozolins (Polska, Łotwa, 6) – A. Cazaux, H. Mayot (Francja, 1) 6:4, 2:6, 10-7