Australian Open. Majchrzak bez straty seta

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak pierwszy raz w karierze zagra w drugiej rundzie Australian Open. Polak odnotował we wtorek szybkie zwycięstwo nad Andreasem Seppim.

Polak bardzo dobrze zaprezentował się podczas inaugurującego sezon drużynowego turnieju ATP Cup. Niestety w trakcie trwania imprezy otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i musiał poddać się kwarantannie. Ta zła informacja mogła oznaczać koniec australijskich zmagań Majchrzaka, ale tak się na szczęście nie stało. W ostatniej chwili okazało się, że nasz reprezentant dostał się do głównej drabinki Australian Open po tym, jak z imprezy wycofał się Jenson Brooksby.

We wtorek Polak udowodnił, że jego miejsce jest w głównej drabince imprezy wielkoszlemowej. Po niecałej godzinie gry prowadził już 2-0 w setach, a w każdym z nich stracił po jednym gemie. W pierwszej odsłonie 37-latek zapisał się na tablicy wyników wygrywając gem rozgrywany na przewagi przy stanie 0:4. W drugim secie również wywalczył „honorowy” gem w podobnych okolicznościach.

Nieco inaczej wyglądała trzecia partia. Seppi prezentował lepszy poziom i przez większą część seta nie dał sobie odebrać podania. Polak utrzymywał dobrą formę w gemach serwisowych i ani razu nie musiał bronić break pointów. Sam jednak wykorzystał drugą okazję do przełamania w jedenastym gemie, a chwilę później wyserwował zwycięstwo w meczu.

W drugiej rundzie w Melbourne Kamil Majchrzak zmierzy się z Alexem de Minaurem. Australijczyk pokonał we wtorek Włocha Lorenzo Musettiego.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Kamil Majchrzak (Polska) – Andreas Seppi (Włochy) 6:1, 6:1, 7:5