Australian Open. Minister podjął decyzję w sprawie Novaka Djokovicia

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.twitter.com, foto:

Minister ds.imigracji Australii, Alex Hawke,podjął decyzję dotyczącą wizy Novaka Dżokovicia. To może oznaczać, że lidera rankingu ATP jednak nie zobaczymy w tym roku w rywalizacji na kortach Melbourne Parku.

Wciąż nie jest pewny los 9-krotnego mistrza Australian Open. Ten ma problemy wizowe w związku z brakiem szczepienia na COVID-19. W poniedziałek sąd przychylił się do wniosku Dżokovicia, który zaskarżył decyzję o cofnięciu mu wizy, i ten mógł rozpocząć przygotowania do obrony tytułu. Jednak w piątek nastąpił kolejny zwrot akcji.

– Dzisiaj skorzystałem z uprawnienia na mocy art. 133C ust. 3 Ustawy o migracji, aby anulować wizę posiadaną przez pana Novaka Djokovica ze względów zdrowotnych” – napisał w oficjalnym dokumencie Alex Hawke.

Decyzja ministra o cofnięciu wizy Serbowi może oznaczać dla Dżokovicia nie tylko deportację. Ale także zakaz wstępu do Australii przez kolejne trzy lata. Obecnie prawnicy 9-krotnego mistrza Australian Open pracują nad kolejną apelacją, która pozwoli ich klientowi jednak przystąpić do rywalizacji.