Australian Open. Nadal i Thiem bez wsparcia trenerów

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Sztaby szkoleniowe Rafaela Nadala i Dominica Thiema będą osłabione podczas australijskich zmagań. O ile sprawa z trenerem Hiszpana jest jasna, o tyle szkoleniowiec Austriaka może jeszcze z opóźnieniem dotrzeć do Australii. 

Na liście absencji podczas pierwszej w sezonie lewy Wielkiego Szlema są nie tylko nazwiska tenisistów. Także wśród sztabów trenerskich są wielcy nieobecni. Do Melbourne Park nie zawita w tym roku m.in. Carlos Moya.

Po rozmowie z Rafą zdecydowaliśmy, że nie polecę wraz z zespołem do Australii. Będę śledzić turniej z domu i zostanę z rodziną, rodzicami i dziećmi ze względu na delikatną sytuację, w której Hiszpania żyje z wirusem. Powodzenia dla sztabu! – napisał na swym twitterowym koncie trener 20-krotnego mistrza Wielkiego Szlema.

Do Australii poleci na razie również Nicolas Massu. Były tenisista i mistrz olimpijski w singlu oraz deblu podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach jest obecnie trenerem Dominica Thiema. Jednak z powodu pozytywnego wyniki testu na COVID-19 nie będzie mógł na razie udać się do Australii.

Przed wylotem do Australii otrzymaliśmy zaskakującą wiadomość, że Massu miał pozytywny wynik testu – powiedział Wolfgang Thiem, ojciec Dominica w wywiadzie udzielonym dziennikowi „Kurier”. Trzeci tenisista świata udał się na Antypody w środę w towarzystwie ojca oraz kolegi z reprezentacji, Dennisa Novaka.

Otoczenie austriackiego tenisisty liczy jednak na to, że Massu zdoła do nich dołączyć wkrótce. – Za kilka dni Nico przejdzie ponowny test. Mamy nadzieję, że uzyska negatywny wynik i będzie mógł do nas dołączyć – dodał ojciec zawodnika z Wiener Neustadt.