Australian Open. Nadal zadowolony z przygotowań do turnieju

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.tennis365.com/własne, foto: AFP

Ostatnie wyniki Rafaela Nadala nie były najlepsze, ale Hiszpan nie traci optymizmu przed zbliżającym się Australian Open. Obrońca tytułu opowiedział dziennikarzom o stanie swoich przygotowań do tego wielkiego turnieju.

Druga połowa poprzedniego sezonu nie była udana dla Nadala. Doświadczony Hiszpan powrócił wtedy do gry po kontuzji, ale nie osiągał oszałamiających rezultatów. Podobnie było w tegorocznym United Cup, w którym Majorkanin przegrał oba spotkania. Mimo tego zawodnik przekazał mediom, że zachowuje spokój:

– To prawda, że w ostatnich turniejach nie grałem na swoim normalnym poziomie i nie wygrałem meczu w Sydney, ale nie mogę powiedzieć, że jestem niezadowolony z przebiegu przygotowań. To jasne, że potrzebuję zwycięstw, ale poza tym wszystko idzie całkiem dobrze. Cały czas dużo trenuję i czuję, że jestem w dobrej formie. Potrzeba mi tylko przełożenia tego stanu na oficjalne mecze. Nie widzę powodu, by miało się nie udać, bo został mi jeszcze tydzień na odpowiednie przygotowanie się.

Drugim wątkiem rozmowy był temat ojcostwa. Nadal opowiedział o tym, jak narodziny syna zmieniły jego życie zawodowe:

– To nowość, która wpływa na wszystko, co robię. Dzieje się to pierwszy raz, więc na pewno konieczna jest nieco lepsza organizacja niż dotychczas. Potrzebuję czasu, by poukładać te sprawy, ale sądzę, że mam wokół siebie wszystko, by funkcjonować bez problemów – podsumował.

Rafael Nadal wygrał Australian Open dwukrotnie. Poza triumfem w zeszłym roku ma na koncie trofeum z 2009 roku.