Australian Open. Nishikori zrezygnował z występu

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.ausopen.com, foto: AFP

Kei Nishikori nie przystąpi do rywalizacji w Australian Open 2020. Czterokrotny ćwierćfinalista australijskiego szlema nie doszedł jeszcze do siebie po kontuzji łokcia.

Trzynasty tenisista światowego rankingu ostatni raz na korcie pojawił się we wrześniu w meczu trzeciej rundy US Open przeciwko Alexowi de Minaurowi. Od tej pory rezygnuje z kolejnych startów. W styczniu nadchodzącego roku Nishikori również nie pojawi się na zawodowych kortach.

– Niestety po rezygnacji z występów na Hawajach, jestem zmuszony również odwołać starty podczas ATP Cup oraz Australian Open. Podjąłem tę decyzję wraz z moim zespołem. Nie jestem jeszcze w 100% gotowy na rywalizację na najwyższym poziomie. Nie była to tym bardziej łatwa decyzja, jako że Australian Open to jeden z moich ulubionych turniejów. Razem z moim zespołem robimy wszystko, abym mógł powrócić do rywalizacji jak najszybciej. Bardzo dziękuje wszystkim za wsparcie – poinformował w wydanym oświadczeniu Nishikori.

Rezygnacja z występu w pierwszej lewie Wielkiego Szlema w nadchodzącym sezonie oznacza, że Japończyk straci 630 punktów za ubiegłoroczny ćwierćfinał. To może sprawić, że wypadnie z top 20 rankingu ATP.