Australian Open. Nowe restrykcje uniemożliwią występ Michaelowi Venusowi?

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Tennis.com, foto: AFP

Po tym jak w Nowej Zelandii odnotowano nowy przypadek koronawirusa, władze australijskiego stanu Victoria zawiesiły wszelkie loty z tego kraju na 72 godziny. Jeśli blokada zostanie przedłużona, niemożliwy może stać się występ w Australian Open jednego z czołowych deblistów – Michaela Venusa.

Australia i Nowa Zelandia przy trwającej pandemii wykorzystują swoje położenie geograficzne. Starają się jak najbardziej izolować, aby nie dopuścić u siebie do nowych ognisk koronawirusa. Dlatego też już przy pierwszych nowych przypadkach w jednym z tych krajów sąsiedzi wprowadzają nowe ograniczenia ruchu. Nie inaczej jest teraz. Jak dotąd można było w miarę swobodnie podróżować między Australią i Nową Zelandią, a przemieszczający się nie musieli nawet przechodzić kwarantanny.

Niestety po wykryciu nowego zakażenia w Nowej Zelandii władze stanu Victoria, w którym mieści się Melbourne, zablokowały we wtorek na 72 godziny wszystkie loty z Nowej Zelandii. Na dodatek przywróciły obowiązek dwutygodniowej kwarantanny. Z tego względu w trudnym położeniu znalazł się jeden z czołowych deblistów – Michael Venus.

Przebywający w Auckland reprezentant Nowej Zelandii z niecierpliwością czeka na przywrócenie ruchu lotniczego. Liczy jeszcze, że zdoła dotrzeć do Melbourne wystarczająco wcześnie, by przejść kwarantannę. Mistrz Roland Garros 2017 ma w Australian Open wystąpić u boku swojego rodaka Marcusa Daniella. Ten jest już w Australii, więc uniknął komplikacji, które spotkały Venusa.