Australian Open. Odwołanie na nic. Jastremska nie zagra na Antypodach

/ Maria Kuźniar , źródło: własne, foto: AFP

Podejrzewana o doping Dajana Jastremska jednak nie zagra w Australian Open. Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) nie cofnęła zawieszenia nałożonego na 20-letnią tenisistkę.

Dajana Jastremska zaryzykowała i poleciała do Australii, mimo że na początku stycznia Międzynarodowa Federacja Tenisowa poinformowała, została zawieszona do czasu wyjaśnienia sprawy. W próbce pobranej od niej w listopadzie wykryto zakazaną substancję – mesterolon.

Ukrainka odwołała się od decyzji ITF, poprosiła o pozwolenie na start w Australian Open. Federacja była jednak nieugięta – odrzuciła apelację tenisistki i podtrzymała wcześniejszą decyzję. Jastremska może co prawda odwołać się jeszcze do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie, ale trudno się spodziewać, żeby ten podjął decyzję, zwłaszcza korzystną dla Ukrainki, przed 8 lutego, czyli rozpoczęciem pierwszej wielkoszlemowej imprezy 2021 roku.

20- letnia Jastremska jest uważana za jedną z najzdolniejszych zawodniczek młodego pokolenia. Na swoim koncie ma już trzy wygrane turnieje, przy czym dwa w 2020 roku. Wydaje się jednak, że o ile nie zdarzy się cud, Ukrainka długo nie pojawi się na światowych kortach.