Australian Open. Organizatorzy zrobili wyjątek dla Sandgrena

/ Anna Niemiec , źródło: espn.com, foto: AFP

Tennys Sandgren, pomimo pozytywnego wyniku testu na COVID-19, poleci jednak do Melbourne. Dwukrotny ćwierćfinalista Australian Open dostał specjalne pozwolenie, żeby móc wejść na pokład samolotu, który przetransportował tenisistów z Los Angeles na Antypody.

Organizatorzy pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju bardzo długo negocjowali z władzami Australii możliwość przeprowadzania zawodów. Tenisiści na Antypody przylecą specjalnymi charterami, a na miejscu odbędą dwutygodniową kwarantannę.

Warunkiem wejścia na pokład jednego z samolotów lecących do Melbourne był negatywny wynik testu na COVID-19. Nie spełnił go m.in. Tennys Sandgren. Amerykanin był zarażony koronawirusem w listopadzie. W jego organizmie mogły pozostać fragmenty wirusa i dlatego kolejny test po ośmiu tygodniach również przyniósł dodatni wynik, pomimo tego, że zawodnik był już zupełnie zdrowy i nie stanowił zagrożenia dla innych osób. Z pomocą reprezentantowi Stanów Zjednoczonych przyszedł Craig Tiley, który zainterweniował u władz stanu Wiktoria. Po wnikliwej analizie dokumentacji medycznej Sandgrena dostał on pozwolenie na przyjazd do Australii.

Z powodu pozytywnych wyników testów na COVID-19 do Australii nie polecą m.in. Madison Keys i Amanda Anisimova. Zarażony koronawirusem jest również Andy Murray, ale Brytyjczyk będzie próbował jeszcze znaleźć sposób, żeby wystąpić w Melbourne Park.