Australian Open. Partner inny, wynik ten sam

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Triumfatorami turnieju gry mieszanej w Melbourne zostali Barbora Krejczikova i Nikola Mektić, którzy w finale pokonali Bethanie Mattek-Sands i Jamiego Murraya. Czeszka obroniła tym samym tytuł zdobyty przed rokiem.

Spotkanie lepiej rozpoczęła para czesko-chorwacka, która odebrała podanie rywalom już w pierwszym gemie. Tenisiści rozstawienie z numerem 5 utrzymywali przewagę przełamania aż do wyniku 5:3. W tym momencie nastąpił jednak zwrot akcji. Cztery kolejne gemy zdobyli Amerykanka i Brytyjczyk i to oni objęli prowadzenie 1:0 w meczu.

Krejczikova i Mektić nie podłamali się jednak tym niepowodzeniem i w drugiej odsłonie szybko odskoczyli na 5:2. Mattek-Sands i Murray zdołali odrobić stratę jednego „breaka”, broniąc po drodze dwóch piłek setowych, ale w dziesiątym gemie ich rywale utrzymali serwis bez straty punktu i doprowadzili do wyrównania.

O losach tytułu musiał zadecydować mistrzowski tie-break, w którym Czeszka i Chorwat nie dali przeciwnikom żadnych szans i stracili tylko jeden punkt.

W sobotę Nikola Mektić zdobyły pierwszy tytuł wielkoszlemowy w karierze. Z kolei Krejczikova cieszyła się z już z czwartego zwycięstwa w imprezie tej rangi. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów razem z Kateriną Siniakovą triumfowała w Roland Garros i Wimbledonie, a rok temu świętowała wygraną w Melbourne razem z Rajeevem Ramem.


Wyniki

Finał miksta

Barbora Krejczikova/ Nikola Mektić (Czechy, Chorawacja, 5) – Bethanie Mattek-Sands/ Jamie Murray (USA, Wlk. Brytania) 5:7 6:4 10:1