Australian Open. Pewny początek Linette

/ Anna Niemiec , źródło: własne , foto: AFP

Magda Linette doczekała się swojego pierwszego spotkania w tegorocznej edycji Australian Open. Opóźnienia związane z deszczem nie wypłynęły źle na naszą tenisistkę, która w dobrym stylu pokonała Mayar Sherif.

Poznanianka nie najlepiej weszła w spotkanie. Grała trochę za wolno i popełniała trochę niewymuszonych błędów i już w trzecim gemie straciła podanie. Po zmianie stron wypracowała sobie trzy okazje, żeby odrobić stratę, ale żadnej z nich nie wykorzystała. Im dłużej trwał mecz, tym lepiej Linette prezentowała się na korcie. Egipcjanka przewagę „breaka” otrzymała do ósmego gema. Później obie tenisistki pilnowały własnych serwisów. W dwunastym gemie decydujący cios zadała jednak druga rakieta Polski i objęła prowadzenie w meczu.

Zwycięstwo w pierwszym secie ewidentnie dodało skrzydeł reprezentantce Biało-Czerwonych. Linette od pierwszej piłki drugiej odsłony spotkania zdominowała swoją rywalkę. Grała agresywnie i precyzyjnie jednocześnie. Rywalka nie potrafiła odrzucić jej od linii końcowej i nie nadążała za tempem gry 30-latki z Wielkopolski. Po zaledwie kilkunastu minutach gry Polka wypracowała sobie pierwszą piłkę meczową przy wyniku 5:0. Sherif zdołała jednak się wybronić kończąc akcję forhandem po linii i zapisała pierwszego gema na swoim koncie. Linette nie wybiło to jednak z rytmu. Błyskawicznie wypracowała sobie kolejne trzy szanse przy swoim serwisie. Wykorzystała już pierwszą z nich i po godzinie i 25 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Magda Linette zmierzy się teraz z Anett Kontaveit, która już wczoraj pokonała Julię Grabher.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Magda Linette (Polska) – Mayar Sherif (Egipt) 7:5 6:1.