Australian Open. Polka w wielkim finale!

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: PZT

Weronika Baszak ma szansę zostać najlepszą juniorką tegorocznej edycji Australian Open. W półfinale wrocławianka po ponad dwóch godzinach walki pokonała Alexandrę Vecic.

W pierwszym secie obie tenisistki bardzo długo pilnowały własnych serwisów. O losach tej części meczu zadecydowało przełamanie, które reprezentantka Polski zdobyła w dwunastym gemie.

Niemka nie podłamała się niepowodzeniem i ruszyła do ataku na początku drugiej partii. Dzięki agresywnej grze odebrała podanie Baszak w pierwszym i piątym gemie i pewnie doprowadziła do wyrównania.

W decydującej odsłonie pojedynku kluczowy okazał się piątym gry. Tenisistki rozegrały w nim aż 42 punkty. Ostatecznie to Polka była górą, dzięki czemu utrzymała przewagę „breaka” i odskoczyła na 4:1. Vecic straty przełamania nie zdołała już odrobić. Przy wyniku 2:5 Niemka przy własnym serwisie zdołała obronić dwie piłki meczowej, ale przy trzeciej Baszak wymusiła na niej błąd z backhandu i po 2 godzinach i 22 minutach walki mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Finałową rywalką polskiej tenisistki będzie Victoria Jimenez Kasintseva. 14-latka z Andory w półfinale okazała się lepsza od Bai Zhuoxuan.

W sobotę Weronika Baszak będzie miała okazję powtórzyć sukces Magdaleny Grzybowskiej, która triumfowała w juniorskim Australian Open w 1996 roku.