Australian Open. Polki z kompletem porażek

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Żadna z czterech Polek, które występowały w eliminacjach do Australian Open, nie zdołała przejść pierwszej przeszkody. Jedynie Magdalena Fręch urwała rywalce seta, ale i to nie wystarczyło do awansu do drugiej rundy. Gładkie porażki poniosły w czwartek Maja Chwalińska oraz Urszula Radwańska.

Katarzyna Kawa już we wtorek odpadła z eliminacji do Australian Open, pozostałe Polki na możliwość rywalizacji o awans musiały poczekać do czwartku, bo wczorajszy plan gier storpedowała pogoda. Magdalena Fręch zdołała co prawda wyjść wówczas na kort i rozegrać dwa sety meczu z Mayo Hibi, lecz w trzeciej partii spotkanie przerwano.

W dokończonym pojedynku lepsza okazała się Japonka. Mecz wznowiono przy stanie 2:6, 6:4, 1:0, patrząc od strony Fręch. Nasza tenisistka od razu przegrała jednak dwa gemy, dając się przełamać. Straty co prawda odrobiła, prowadząc 3:2, lecz później znów przyszedł gorszy moment. W efekcie po kolejnym breaku Polka przegrała 2:6, 6:4, 4:6.

Debiut w eliminacjach Wielkiego Szlema nie wyszedł Mai Chwalińskiej. Tenisistka z Dąbrowy Górniczej miała fatalny początek i niewiele brakowało, aby Izabella Szinikowa zamknęła mecz w niecałą godzinę – Bułgarka prowadziła już 6:0, 5:1. Chwalińska zdołała odrobić straty w drugiej partii, obronić trzy piłki meczowe, ale końcówka należała do przeciwniczki. Szinikowa zwyciężyła 6:0, 7:5.

Jako ostatnia z Polek w Melbourne pojawiła się na korcie Urszula Radwańska. Dla krakowianki był to powrót do wielkoszlemowych eliminacji po długiej przerwie, równie doświadczona Johanna Larsson okazała się jednak zdecydowanie lepsza. Do stanu 3:3 walka była bardzo wyrównana, lecz później Szwedka kontrolowała wydarzenia na korcie, wygrywając 6:3, 6:1.

Tym samym w grze pojedynczej w Melbourne zobaczymy dwie Polki. Pewne miejsce w głównej drabince mają bowiem Magda Linette oraz Iga Świątek.