Australian Open. Polscy juniorzy powalczą o ćwierćfinał

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Tennis Europe

O najlepszą ósemkę juniorskich rozgrywek w Melbourne zagra dwójka reprezentantów Biało-Czerwonych. We wtorek swoje drugie mecze w turnieju w bardzo dobrym stylu wygrali Weronika Ewald i Tomasz Berkieta.

Tenisistka reprezentująca Gdańską Akademię Tenisową sprawę awansu załatwiła w 49 minut. Tylko tyle potrzebowała, żeby poradzić sobie ze swoją partnerką deblową Vivian Yang. Zawodniczka z Nowej Zelandii, która do turnieju przebijała się przez kwalifikacje, popełniała zdecydowanie za dużo niewymuszonych błędów, żeby móc się przeciwstawić naszej tenisistce. O ćwierćfinał Weronika Ewald powalczy Eną Koike.

Zdecydowanie ciężej na zwycięstwo musiał zapracować Berkieta, któremu przyszło się zmierzyć z rozstawionym z numerem 5 Mihaiłem Alexandru Comanem. Na początku spotkaniu obaj tenisiści pilnowali własnych serwisów. Jako pierwszy przełamanie zdobył warszawianin na 4:3, ale rywal błyskawicznie odrobił stratę i to rozstrzygnięcia konieczny okazała się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce Rumun z 1:3 wyszedł na 4:3, ale od tego momentu punkty zdobywał już tylko polski tenisista i to on objął prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie pojedynku Berkieta był już zdecydowanie lepszym tenisistą. Zdominował rywalizację przede wszystkich we własnych gemach serwisowych, w których nie przegrał ani jednego punktu. W tej części dwukrotnie odebrał również podanie rywalowi i po godzinie i 20 minutach gry mógł się cieszyć z wygranej.

O ćwierćfinał Tomasz Berkieta zagra z Rusłanem Tiukaevem.


Wyniki

Druga runda singla juniorek

Weronika Ewald (Polska) – Vivian Yang (Nowa Zelandia, Q) 6:1 6:0

Druga runda singla juniorów

Tomasz Berkieta (Polska) – Mihaił Alexandru Coman (Rumunia, 5) 7:6(4) 6:1