Australian Open. Polskie pary w rywalizacji deblowej

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Niespełna trzy tygodnie pozostały do rozpoczęcia Australian Open. Na listach startowych pierwszego w sezonie turnieju Wielkiego Szlema mamy oczywiście polskie nazwiska. Po tym jak dowiedzieliśmy się, że w rywalizacji singla pań Polskę reprezentować będą Iga Świątek, Magda Linette oraz Magdalena Fręch, a w singlu mężczyzn naszym przedstawicielem będzie Hubert Hurkacz, teraz wiemy kto wystąpi w rywalizacji deblowej.

Półfinał rywalizacji singlowej oraz finał rywalizacji deblowej Jana Zielińskiego i Hugo Nysa to dwa najjaśniejsze polskie punkty Australian Open 2023. Już od jakiegoś czasu wiemy, że poznanianka przystąpi do obrony punktów za 1/2 finału. Teraz wiemy również, że do gry w grze podwójnej przystąpi „nasz” finałowy duet, czyli Jan Zieliński oraz monakijczyk – Hugo Nys. Będą to nasi jedyni przedstawiciele w rywalizacji deblowej mężczyzn.

W drabince gry podwójnej pojawią się dwa polskie nazwiska. Jednak zarówno Magda Linette jak i Katarzyna Piter wystąpią u boku zagranicznych partnerek. Singlowa druga rakieta naszego kraju, która w grze podwójnej w Australii najdalej doszła do trzeciej rundy w 2022 roku, tym razem połączy siły z Bernardą Perą. Z kolei niżej notowana z poznanianek wystąpi razem z Lidziją Marozavą.