Australian Open. Polskie trio poznało rywalki

/ Jakub Karbownik , źródło: , foto:

Trzy Polki wystąpią w turnieju głównym Australian Open 2022 pań. W czwartek rano polskiego czasu Iga Świątek, Magda Linette i Magdalena Fręch poznały swe pierwszej rywalki.

Najdłużej na nazwisko swej przeciwniczki musi poczekać najlepsza z Polek. W pierwszej rundzie mistrzyni Roland Garros 2020 spotka się z zawodniczką, która przejdzie kwalifikacje. Te zakończą się w piątek. W przypadku wygranej Polka spotka się z lepszą w pojedynku między Darią Saville i Rebeccą Peterson. Z kolei w trzeciej rundzie na rozstawioną z numerem siódmym tenisistkę może czekać inna tenisistka z numerkiem przy nazwisku. A mianowicie Daria Kasatkina. Rosjanka to turniejowa „25”.

Jednak może też dojść do polskiego pojedynku, którego stawką będzie czwarta runda Australian Open. By tak się stało Magda Linette musi wygrać na otwarcie z Anastazją Sewastową, a następnie uporać się z drugą rakietą Rosji. W czwartej rundzie rywalką jednej z Polek może być Petra Kvitova lub Anastazja Pawluczenkowa, a ćwierćfinał to spotkanie z turniejową „dwójką”, którą jest Aryna Sabałenka.

Najcięższe zadanie na otwarcie ma najniżej klasyfikowana obecnie z Polek, które wystąpią na kortach Melbourne Park, Magdalena Fręch. W pierwszej rundzie nasza tenisistka z mierzy się z Simoną Halep. Rumunka to między innymi półfinalistka Australian Open 2018.