Wilson

Australian Open: porażka Maciejewskiej

/ Jarosław Skoczylas, źródło: własne, australianopen.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Najlepsza polska juniorka Zuzanna Maciejewska odpadła już w pierwszej rundzie juniorskiego Australian Open. W rozegranym dzisiejszej nocy czasu polskiego pojedynku Polka przegrała z Turczynką, Ipek Soylu.

Tenisistka z Ciechocinka wczoraj świętowała osiemnaste urodziny i bez wątpienia liczyła na zwycięstwo w spotkaniu z wyżej notowaną rywalką. Pierwszy set pojedynku to w skrócie – bardzo słaba dyspozycja Soylu, która popełniała wiele prostych błędów. W samym tylko pierwszym secie przeciwniczka Polki popełniła aż 10 podwójnych błędów serwisowych i przegrała seta 3:6.

Od początku drugiej partii to Maciejewska prezentowała się na korcie znacznie słabiej od rywalki. W drugim i trzecim secie 18-letnia Polka przegrała swoje podanie aż sześć razy i zdołała ugrać tylko sześć gemów, żegnając się z turniejem po dwóch godzinach walki na korcie numer 8.

Nasza najlepsza juniorka choć odpadła już z wielkoszlemowego Australian Open (w deblu nie występuje), to pozostaje nadal na Antypodach. Począwszy od przyszłego weekendu Maciejewska rozpocznie występy w turniejach zawodowych i wystąpi kolejno w Burnie (korty twarde, pula nagród 25 tysięcy dolarów), Launceston (korty twarde, pula nagród 25 tysięcy dolarów) i Mildurze (korty trawiaste, pula nagród 25 tysięcy dolarów).

W każdym z zaplanowanych turniejów, Maciejewska rozpocznie grę od eliminacji. Aktualnie młoda Polka zajmuje 885. miejsce w rankingu WTA.

W dzisiejszych spotkaniach pierwszej rundy juniorskiego Australian Open, zgodnie z oczekiwaniami awans uzyskały m.in. Katerina Siniakova (numer 2), Ching-Wen Hsu (numer 5) i Anna Danilina (numer 7). Z awansu cieszyła się również 14-letnia Sara Tomic, młodsza siostra Bernarda Tomicia (43 ATP).

Drabinka turnieju juniorek Australian Open.
Drabinka turnieju juniorów Australian Open.