Australian Open. Porażka Świątek i Kubota w drugiej rundzie

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek i Łukasz Kubot zakończyli udział w grze mieszanej na drugiej rundzie. Lepsi od Polaków okazali się Hayley Carter i Sander Gille, wygrywając 6:4, 6:1. 

Hayley Carter i Sander Gille w pierwszej rundzie sprawili dużą niespodziankę, gdyż wyeliminowali parę rozstawioną z numerem jeden – Barborę Strycovą i Nikolę Mekticia. Dobrą dyspozycję Amerykanka i Belg pokazali także w meczu przeciwko Idze Świątek i Łukaszowi Kubotowi.

Carter i Gille zdołali przełamać serwis Kubota już w drugim gemie, ale przewaga ta nie utrzymała się długo. Polska para natychmiast odrobiła straty i gra toczyła się wyrównanie do dziewiątego gema. Wtedy to drugi raz w secie podanie stracił nasz najlepszy deblista, głównie za sprawą świetnych returnów rywali i partia otwarcia padła łupem Amerykanki i Belga.

W drugiej odsłonie Carter i Gille całkowicie zdominowali polski duet. Przeważali oni w każdym elemencie gry, a szczególnie dobrze spisywali się przy siatce. Świątek i Kubot z kolei sprawiali wrażenie nieco zagubionych i nie mogli znaleźć odpowiedniego rytmu gry. W efekcie przy stanie 0:5 zdobyli jedynie honorowego gema, a w kolejnym pożegnali się z turniejem. Oznacza to, że Polacy zakończyli już udział w tegorocznej edycji Australian Open.

Kubot wraz z Wesley’em Koolhofem przegrali wcześniej w trzeciej rundzie gry podwójnej. Świątek natomiast odpadła w niedzielę w czwartej rundzie singla.


Wyniki

Druga runda miksta:

Hayley Carter, Sander Gille (USA, Belgia, A) – Iga Świątek, Łukasz Kubot (Polska) 6:4, 6:1