Australian Open. Pożegnanie legend

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Mike i Bob Bryanowie przegrali z Ivanem Dodigiem i Filipem Polaskiem 3:6, 4:6 w meczu trzeciej rundy rywalizacji deblowej Australian Open. Tym samym słynni amerykańscy bliźniacy pożegnali się z kortami Melbourne Park.

Tegoroczna pierwsza lewa Wielkiego Szlema to impreza, podczas której jesteśmy świadkami pożegnań wielkich gwiazd tenisa. Karierę zakończyła chociażby Caroline Wozniacki. Ostatni mecz w Melbourne rozegrała również Carla Suarez Navarro. Hiszpanka po zakończeniu sezonu odchodzi na tenisową emeryturę. Z tourem żegna się także najbardziej utytułowany debel w historii – Mike i Bob Bryanowie.

Amerykanie wspólnie sięgnęli po szesnaście tytułów mistrzowskich w rywalizacji deblowej podczas turniejów Wielkiego Szlema. W Australian Open sięgali po zwycięstwo sześciokrotnie, co jest rekordem Ery open. W 21. występie na australijskich kortach mistrzowie z lat 2006-2007,2009-2011 i 2013 przegrali w meczu trzeciej rundy. Mocniejsi od nich okazali się Filip Polasek i Ivan Dodig.

Bob i Mike Bryanowie zakończą karierę we wrześniu, podczas US Open. To właśnie w Nowym Jorku w  1995 roku zadebiutowali w Wielkim Szlemie.