Australian Open. Przyjaciółka Świątek zadebiutuje w 3. rundzie

/ Jakub Karbownik , źródło: , foto:

Elina Switolina pokonała Cori Gauff 6:4, 6:3 i jest już w trzeciej rundzie Australian Open. Do grona 32 najlepszych tenisistek tegorocznych zmagań dostała się także Kaja Juvan, którą łączą przyjacielskie relacje z Igą Świątek.

Młoda Słowenka dotychczas sześciokrotnie stawała do rywalizacji w turniejach Wielkiego Szlema. Najlepszy wynik uzyskiwała w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku, dochodząc do drugiej rundy. Pokonując Mayar Sherif  w 2. rundzie Australian Open, ustanowiła zatem najlepszy wynik w najważniejszych imprezach sezonu. Po trwającym ponad 150 minut spotkaniu Słowenka pokonała reprezentantkę Egiptu i zakończyła jej piękny sen. Tenisistka z Kairu to pierwsza Egipcjanka w historii, która wygrała spotkanie w turnieju Wielkiego Szlema.

Większych kłopotów z awansem do trzeciej rundy nie miała Elina Switolina. Tenisistka z Odessy potrzebowała niespełna półtorej godziny, aby pokonać Cori Gauff (6:4, 6:3). Losy obu partii rozstrzygnęły pojedyncze przełamania serwisu Amerykanki. Tym samym sparingpartnerka Igi Świątek z kwarantannowych treningów przed Australian Open zrobiła kolejny krok ku wyrównaniu najlepszych wyników z Melbourne. W latach 2018-2019 Switolina dochodziła na kortach w Australii do 1/4 finału.

W czwartek zakończyły się mecze drugiej rundy rywalizacji pań. W walce o tytuł pozostało między innymi dwadzieścia spośród trzydziestu dwóch tenisistek rozstawionych, które przystąpiły do rywalizacji w poniedziałek. W gronie tenisistek, które awansowały do trzeciej rundy, są dwie debiutantki na tym etapie rywalizacji – wspomniana już Kaja Juvan i Rosjanka Anna Potapowa.


Wyniki

Druga runda:

Elina Switolina (Ukraina, 5) – Cori Gauff (USA) 6:4, 6:3

Jessica Pegula (USA) – Samantha Stosur (Australia, WC) 6:0, 6:1

Anett Kontaveit (Estonia, 21) – Heather Watson (Wielka Brytania) 6:7(5), 6:4, 6:2

Jennifer Brady (USA, 22) – Madison Brengle (USA) 6:1, 6:2

Kaja Juvan (Słowenia, Q) – Mayar Sherif (Egipt, Q) 3:6, 7:6(2), 6:3

Kristina Mladenović (Francja), – Nao Hibino (Japonia) 7:5, 6:1