Australian Open: Radwańska jedną z najlepiej serwujących

/ Michał Jaśniewicz, źródło: australianopen.com/własne, foto: AFP

Tegoroczne Australian Open potwierdziło fakt, iż Agnieszka Radwańska znacząco poprawiła podanie – szczególnie drugie. Polka znajduje się w czołówce najlepiej serwujących tenisistek turnieju w Melbourne.

Skończyły się czasy, gdy rywalki niemiłosiernie (i skutecznie) atakowały drugi serwis Radwańskiej. Podczas Australian Open 2013 krakowianka była w ścisłym gronie zawodniczek, które wygrywały najwięcej punktów po drugim podaniu. Nasza zawodniczka zajęła w tym zestawieniu czwarte miejsce, a przed nią były tylko tenisistki, które rozegrały jedno lub dwa spotkania w turnieju.

Agnieszka Radwańska po swoim drugim podaniu wygrała w całej imprezie 51 z 87 punktów (59 procent). Bezpośrednią za Polką znajduje się w tym rankingu Angelique Kerber (50 z 88 punktów – 57 procent). Dla porównania Serena Williams zajmuje w zestawieniu siedemnastą lokatę (45 z 87 punktów – 52 procent), a Wiktorii Azarenki, czy Na Li w ogóle brakuje w rankingu (uwzględnia on dwadzieścia najlepszych zawodniczek w danej statystyce).

W gronie najczęściej wygrywających punkty po drugim podaniu znalazła się też Urszula Radwańska, która w Melbourne rozegrała tylko jedno spotkanie. Polka w meczu z Jamie Hampton wygrała 11 z 21 piłek po drugim serwisie (52 procent), co dało jej dwunaste miejsce.

Warte odnotowania jest również, iż Agnieszka Radwańska znajduje się w czołowej dziesiątce tenisistek z największą liczbą asów w Australian Open 2013. Nasza najlepsza tenisistka ma ich na koncie 17, co plasuje ją na ósmym miejscu. Najwięcej asów w całym turnieju ma oczywiście Serena Williams (34), a drugie miejsce zajęła w tym zestawieniu Maria Szarapowa (23).

""
(tenisistki wygrywające najwięcej punktów po drugim serwisie, źródło: australianopen.com)

 

""
(tenisistki z największą ilością asów w turnieju, źródło: australianopen.com)


Wyniki

Śledź na bieżąco wynik Urszuli Radwańskiej w meczu z Moną Barthel, w Paryżu (kliknij w obrazek poniżej)!

 

""