Australian Open. Radwańska wygrywa w turnieju legend

/ Anna Niemiec , źródło: własne/twitter, foto: AFP

Agnieszka Radwańska udanie rozpoczęła udział w turnieju legend w Melbourne. Krakowianka występuje z Danielą Hantuchovą w grze podwójnej oraz z Radkiem Stepankiem w grze mieszanej.

We wtorek była wiceliderka światowego rankingu rozpoczęła zmagania w deblu razem ze Słowaczką. Ich pierwszymi rywalki były Cara Black i Rennae Stubbs, dwie byłe liderki światowego rankingu deblistek. W pierwszym secie para polsko-słowacka szybko odskoczyła na 4:1 z podwójnym przełamaniem. Zawodniczki z Zimbabwe i Australii zdołały odrobić stratę jednego „breaka”, ale po chwili ponownie nie były w stanie utrzymać podania, dzięki czemu Radwańska i Hantuchova objęły prowadzenie w meczu.

Black i Stubbs zdecydowanie lepiej rozpoczęły drugą odsłonę spotkania i przełamały podanie Hantuchovej na 3:1. Cztery kolejne gemy padły jednak łupem krakowianki i jej partnerki, które w dziewiątym gemie wypracowały sobie dwie piłki meczowe. Doświadczone deblistki zdołały się jednak obronić i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce finalistka Wimbledonu z 2012 roku i jej partnerka wygrały trzy kolejne punkty od stanu 4:4 i zapewniły sobie zwycięstwo.

W środę Radwańska rozpoczęła zmagania w mikście. Razem ze Stepankiem pokonali w dwóch setach Hantuchovą oraz partnerującego jej Tommy’ego Haasa. W pierwszej partii para polsko-czeska od stanu 2:4 wygrała cztery gemy z rzędu. O losach drugiej odsłony spotkania zadecydowała przełamanie, które Polka i Czech zdobyli na 3:1.

W czwartek Daniela Hantuchova i Agnieszka Radwańska w pierwszym meczu na Rod Laver Arena zmierzą się z Ivą Majoli i Barborą Schett.


Wyniki

Turniej legend – debel kobiet

D. Hantuchova, A. Radwańska (Słowacja, Polska) – C. Black, R. Stubbs (Zimbabwe, Australia) 6:2 7:6(4)

Turniej legend – mikst

A. Radwańska, R. Stepanek (Polska, Czechy) – D. Hantuchova, T. Haas (Słowacja, Niemcy) 6:4 6:3