Australian Open: rower Radwańskiej i Hantuchovej

/ Tomasz Krasoń, źródło: wtatennis.com/australianopen.com/własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska i Daniela Hantuchova awansowały do trzeciej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Rozstawione z „ósemką” Polka i Słowaczka nie oddały ani jednego gema Tamirze Paszek i Jasmin Woehr, odprawiając tym samym Austriaczkę i Niemkę z kortu numer 13 na przysłowiowym rowerze.

Turniej gry podwójnej jak na razie nie jest zbyt absorbujący dla Agnieszki Radwańskiej. Polka i Słowaczka stoczyły w nim dotychczas dwa mecze – oba jednostronne, w których łącznie straciły dwa gemy. W pierwszej rundzie pokonały 6:1, 6:0 Annę Tatiszwili i Anastazję Jakimową, a w drugiej, choć trudno było się tego spodziewać, okazały się jeszcze bardziej surowe dla swoich rywalek.

Austriaczka i Niemka nie zdobyły w sobotę ani jednego gema. Radwańska i Hantuchova od początku narzuciła swoje tempo gry, któremu ich rywalki nie były w stanie sprostać. Kolejne gemy trafiały na ich konto w błyskawicznym tempie, a po 62 minutach gry mecz zakończył się wynikiem 6:0, 6:0. Końcowy bilans zdobytych punktów również okazał się miażdżący (53-23).

O ćwierćfinał debla Radwańska i Hantuchova zagrają z Sarą Errani i Robertą Vinci. Rozstawione z „jedenastką” Włoszki również mogą poszczycić się jednym rowerem w turnieju (w pierwszej rundzie z duetem australijskim), ale w drugiej straciły już seta z Anastasią Rodionovą i Ariną Rodionovą.

Radwańska powtórzyła już ubiegłoroczne osiągnięcie z deblowego turnieju, kiedy to wraz z Yung-Jan Chan dotarła do trzeciej rundy. Jej najlepszym wynikiem pozostaje półfinał z 2010 roku.

Warto również zaznaczyć, że z Australian Open pożegnały się już najwyżej rozstawione Kveta Peschke i Katarina Srebotnik, które mogły być rywalkami Radwańskiej i Hantuchovej w fazie ćwierćfinałowej.

W niedzielę Agnieszka Radwańska rozegra spotkanie czwartej rundy singla. Na Hisense Arena o godzinie 2.30 czasu polskiego walczyć będzie o ćwierćfinał z Julią Goerges.


Wyniki

Druga runda debla:
A.Radwańska, D. Hantuchova (Polska, Słowacja, 8) – T. Paszek, J. Woehr (Austria, Niemcy) 6:0, 6:0