Australian Open. Rybakina górą w kolejnym starciu wielkoszlemowych mistrzyń

Jelena Rybakina pokonała 6:2, 6:4 Jelenę Ostapenko i po raz trzeci w karierze wystąpi w półfinale turnieju wielkoszlemowego. Kazaszce w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła nawet przerwa spowodowana przez opady deszczu.

W pierwszym tygodniu Australian Open pogoda płatała figla organizatorom. Opady deszczu, przeplatane niesamowitymi upałami sprawiały, że spotkania wielokrotnie przerywano. Rywalizacja bez większych zakłóceń toczyła się jedynie na kortach posiadających zadaszenie. Na takim obiekcie w pierwszym tegorocznym ćwierćfinale walczyły we wtorek dwie wielkoszlemowe mistrzynie – Jelena Ostapenko i Jelena Rybakina.

Kazaszka, która w meczu czwartej rundy pokonała Igę Świątek, w meczu ćwierćfinałowym odprawiła kolejną wielkoszlemową mistrzynię. Mecz się rozpoczął idealnie dla urodzonej w Moskwie tenisistki, która wykorzystała już pierwszą okazję na przełamanie podania. Kolejnego „breaka” zapisała na swe konto w piątym gemie i było już 4:1. Wypracowanej przewagi nie oddała juz do końca tej części spotkania. Po drugim przełamaniu spotkanie zostało przerwane na dwadzieścia minut, aby zamknąć dach i osuszyć kort.

Drugiego seta lepiej rozpoczęła Łotyszka, która wyszła na prowadzenie 2:0. Jednak nie cieszyła się nim zbyt długo, bo po chwili na tablicy wyniku widniał rezultat 2:2. Tenisistka z Rygi starała się szybko kończyć wymiany co nie przynosiło spodziewanych rezultatów. Jeden z nich sprawił, że w piątym gemie przegrała gema serwisowego. W dziesiątym gemie Rybakina miała trzy piłki meczowe. Mecz zakończyła asem serwisowym.

W czwartkowym półfinale Jelena Rybakina spotka się ze zwyciężczynią pojedynku między Wiktorią Azarenką i Jessicą Pegulą.