Australian Open. Solidny Dźoković przełamał kolejną barierę

Novak Dźoković stracił zaledwie siedem gemów z Yoshihito Nishioką i zameldował się w czwartej rundzie. Serb osiągnął ten etap w Wielkim Szlemie 50. raz w karierze. W walce o ćwierćfinał zmierzy się z Diego Schwartzmanem, który pewnie pokonał Duszana Lajovicia.

Novak Dźoković z meczu na mecz gra coraz lepiej. Pokazał to także w pojedynku z Yoshihito Nishioką. Serb zdobył przełamanie już na początku meczu i przewagi nie oddał do końca seta. Były lider rankingu szczególnie dobrze spisywał się przy serwisie, nie stracił żadnego punktu po pierwszym podaniu i Japończyk nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki.

Druga i trzecia partia potoczyły się podobnie. „Nole” od początku wywierał presję i świetnie returnował, co skutkowało przełamaniami. Dźoković dominował w każdym elemencie gry, a Nishioka popełniał coraz więcej błędów. Obrońca tytułu imponował serwisem i w całym meczu przegrał tylko osiem punktów przy własnym podaniu. Ostatecznie po 85 minutach gry belgradczyk zameldował się w drugim tygodniu Australian Open 13. raz w karierze. Ponadto jest to także dla Dźokovicia 50. awans do czwartej rundy turnieju wielkoszlemowego.

Rywalem Serba w walce o ćwierćfinał będzie Diego Schwartzman. Argentyńczyk pewnie pokonał innego Serba Duszana Lajovicia. Tenisista z Buenos Aires nie stracił jeszcze seta w tym turnieju. W dwóch poprzednich takich przypadkach (Roland Garros 2018 i US Open 2019) docierał do ćwierćfinału, choć Schwartzman zdaje sobie sprawę, że pokonanie Dźokovicia wymaga gry na najwyższym poziomie.

W meczu z Lajoviciem jedynie w trzecim secie Serb nawiązał walkę. Tenisiści przełamywali się aż sześciokrotnie, by następnie doprowadzić do tie-breaka. W nim to Argentyńczyk zachował więcej koncentracji i finalnie awansował do czwartej rundy.

Trzecia runda singla:

Novak Dźoković (Serbia, 2) – Yoshihito Nishioka (Japonia) 6:3, 6:2, 6:2

Diego Schwartzman (Argentyna, 14) – Duszan Lajović (Serbia, 24) 6:2, 6:3, 7:6 (7)

Marton Fucsovics (Węgry) – Tommy Paul (USA) 6:1, 6:1, 6:4