Australian Open. Świątek i Hurkacz rozpoczęli treningi

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.twitter.com/www.instagram.com, foto: AFP

Czołowi polscy tenisiści, Iga Świątek i Hubert Hurkacz, dostali od organizatorów zielone światło i zaczęli treningi w Melbourne. Zwyciężczyni Roland Garros 2020 trenowała we wtorek z Eliną Switoliną, a tegoroczny triumfator Delray Beach Open z Mackenziem McDonaldem.

Po pełnym napięcia początku pobytu w Melbourne, zawodnicy, którzy nie zostali objęci ścisłą kwarantanną, mogli we wtorek wejść na kort. Wśród nich znalazła się dwójka naszych najwyżej notowanych singlistów. Nad ranem lokalnego czasu Świątek wstawiła na swój profil na Instagramie krótki film, na którym wygląda na gotową do opuszczenia hotelu i rozpoczęcia treningu. Niedługo potem Polka pojawiła się na Melbourne Arena z Ukrainką Eliną Switoliną. Jej drugą partnerką podczas przygotowań do pierwszej wielkoszlemowej imprezy w tym sezonie miała być Wiktoria Azarenka. Białorusinka znalazła się jednak na liście osób, które nie mają pozwolenia na opuszczenie swojego pokoju przez czternaście dni.

Treningi w stolicy stanu Wiktoria rozpoczął również Hubert Hurkacz. Polak dzielił kort z notowanym na 194. miejscu w rankingu ATP Mackenziem McDonaldem. Amerykanin dostał się do głównej drabinki Australian Open dzięki zamrożonemu rankingowi. Uczestnicy turnieju, którzy nie są objęci ścisłą kwarantanną, mogą spędzić poza swoim pokojem pięć godzin dziennie. Wrocławianin wykorzystał resztę wyznaczonego czasu na ćwiczenia na siłowni.