Australian Open. Świątek i Kubot przed szansą na rewanż

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.ausopen.com, foto: AFP

Iga Świątek i Łukasz Kubot powalczą w rywalizacji par mieszanych w Australian Open. Nasz duet poznał w czwartek pierwszych rywali.

Przed rokiem dwukrotny deblowy mistrz Wielkiego Szlema oraz singlowa mistrzyni z Paryża połączyli siły na korcie i w rywalizacji mikstów dotarli do 1/4 finału. Tam zostali zatrzymani przez reprezentantów gospodarzy Astrę Sharmę i Johna-Patricka Smitha 6:3, 6:7(4), 3-10. W tym roku Kubot i Świątek mają szansę na rewanż. Tym razem już w pierwszej rundzie trafili na swoich pogromców z zeszłorocznej edycji.

Zwycięzcy tego spotkania w meczu drugiej rundy najpewniej spotkają się z najwyżej rozstawionymi – Nikolą Mekticiem i Barborą Strycovą. Chorwat to triumfator Australian Open w grze mieszanej sprzed roku. Wówczas jego partnerką była jednak Barbora Krejcikova.

Poza mikstem nasza para walczy jeszcze w singlu (Świątek) i deblu (Kubot). Najwyżej notowana obecnie polska tenisistka mecz trzeciej rundy gry pojedynczej rozegra w piątek. Także tego dnia rozpoczną się zmagania  mikstowe. Jednak na ten dzień polsko-australijskiego meczu nie zaplanowano.