Australian Open. Świątek znów zagra z Halep!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek w czwartej rundzie Australian Open! Polka, po niełatwym wcale meczu, wygrała z Francuzką Fioną Ferro. Teraz czas na powtórkę z Roland Garros – mecz z Simoną Halep.

To było pierwsze starcie Igi Świątek z Fioną Ferro. Polka rozpoczęła je wyśmienicie, bowiem wygrała trzy pierwsze gemy. Niestety w kolejnych minutach mistrzyni Roland Garros świetne zagrania przeplatała dość wieloma błędami. Tymczasem Francuzka rozkręcała się i doskonale dobiegała do wielu trudnych piłek. W efekcie po kilkunastu minutach to Ferro prowadziła 4:3. Jednakże, jak się po chwili okazało, w tej partii obydwie zawodniczki grały seriami. Obraz spotkania znów się odwrócił w dalszej części seta, znów Polka wygrała trzy gemy z rzędu i tym samym mogła się cieszyć ze zwycięstwa w nim.

Na początku drugiej odsłony spotkania Świątek kontynuowała dobrą grę. Pewnie wygrała dwa pierwsze gemy. Miała też trzy break-pointy na 3:0, jednak Ferro zdołała się wówczas wybronić. Kolejne gemy nie były łatwe, ale chłodna głowa Polki dawała jej sporą przewagę nad rywalką. Dzięki temu Świątek potrafiła wyjść z opresji i szybko naprawiała swoje błędy. Prowadziła już nawet 5:2 i miała swój serwis, ale Ferro nie poddawała się i walczyła o pozostanie w meczu. Na szczęście już w kolejnym gemie Iga dopięła swego i może szykować się do meczu czwartej rundy. W niej spotka się z Rumunką Simoną Halep. Starcia naszej reprezentantki z drugą rakietą świata w tej fazie turnieju stają się nowym standardem.