Forbet

Australian Open. Świetna postawa Martyny Kubki w eliminacjach

/ Szymon Adamski, źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Tylko siedem gemów straciła Martyna Kubka w dwóch meczach kwalifikacyjnych do juniorskiego Australian Open. Dwa okazałe zwycięstwa zaowocowały awansem do turnieju głównego. Równie dobrze nie poszło niestety Piotrowi Pawlakowi. Z kolei Stefania Rogozińska Dzik i Wojciech Marek mają zapewnione miejsca w drabinkach głównych. 

Kubka do tej pory pozostawała w cieniu koleżanek ze swojego rocznika – Igi Świątek, Mai Chwalińskiej czy wspomnianej już Stefanii Rogozińskiej Dzik. O wymienionej trójce głośno zrobiło się w październiku 2016 roku, kiedy zdobyły dla Polski juniorski Puchar Federacji. Kubka tak spektakularnego sukcesu nie ma na koncie, ale wszystko przed nią. 

Tenisistka z Zielonej Góry w najlepszy możliwy sposób rozpoczęła zmagania w juniorskich Wielkich Szlemach. Miejsce tuż za pierwszą setką rankingu ITF pozwoliło jej wystartować w eliminacjach Australian Open. W pierwszej rundzie Kubka pokonała 6:2, 6:2 reprezentantkę gospodarzy, Tinę Nadinę Smith, a w kolejnym meczu wygrała 6:1, 6:2 z Amerykanką Sashą Wood. 

Teraz przed naszą juniorką czas oczekiwania na rywalkę w turnieju głównym. Drabinki nie zostały jeszcze bowiem rozlosowane. Oprócz Kubki na poznanie rywali czekają Stefania Rogozińska Dzik i Wojciech Marek, którzy mieli zapewnione miejsce w turniejach głównych. 

W eliminacjach przepadł natomiast Piotr Pawlak. Tenisista z Warszawy uległ 4:6, 5:7 Khololwamowi Montsiemu z RPA. 

 


Wyniki

II runda eliminacji dziewcząt:
Martyna Kubka (Polska, 5) – Sasha Wood (USA) 6:1, 6:2

I runda eliminacji dziewcząt:
Martyna Kubka (Polska, 5) – Tina Nadine Smith (Australia) 6:2, 6:2

I runda eliminacji chłopców:
Khololwam Montsi (RPA, 14) – Piotr Pawlak (Polska) 6:4, 7:5