Australian Open. Switolina i Monfils nie będą mogli się widywać

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Elina Switolina i Gael Monfils nie będą mogli się spotykać w czasie kwarantanny przed Australian Open 2021. Tej zostaną poddani wszyscy, którzy chcą wziąć udział w rozpoczynającym się 8 lutego turnieju.

W związku ze skomplikowanym przepisami pandemicznymi pierwsza w sezonie lewa Wielkiego Szlema odbędzie się wyjątkowo w lutym. Zanim impreza się rozpocznie, uczestnicy muszą spełnić liczne warunki. Jednym z nich jest poddanie się obowiązkowej kwarantannie. Ukrainka i Francuz są parą od dwóch lat i często wspierają się podczas występów. W czasie imprezy w Melbourne będą mieszkali w jednym hotelu, ale nie będą się mogli spotykać. Switolina przyznała to w rozmowie z portalem btg.org.ua.

– Gael i ja otrzymaliśmy list od organizatorów, w którym jest napisane, że w czasie kwarantanny nie będziemy mogli się spotykać. Czasem przepisy nie są jasne, ale musimy ich przestrzegać – powiedziała piąta tenisistka świata.

Najlepsi tenisiści świata po odbyciu dwutygodniowej obowiązkowej kwarantanny wezmą udział w turniejach organizowanych przez ATP i WTA, jakie przed Australian Open odbędą się w Melbourne.