Australian Open. Tegoroczny turniej nie dla Jastremskiej

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Dajana Jastremska na pewno nie wystąpi w tegorocznym Australian Open. Ostateczną decyzję o niedopuszczeniu do rywalizacji Ukrainki podjął  Sąd Arbitrażowy w Lozannie.

Przed niespełna miesiącem władze ITF podały informację, że w organizmie tenisistki z Odessy wykryto zakazaną substancję – Mesterolon. W związku z tym Jastremska została zawieszona. Ukrainka nie zgodziła się jednak z tą decyzją i odwołała się do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie.

Druga rakieta naszych wschodnich sąsiadów, tak jak cała światowa czołówka, udała się do Australii. Tam przygotowywała się do ruszającego w poniedziałek pierwszego w tym roku turnieju Wielkiego Szlema. Teraz już jednak wiadomo, że w rywalizacji nie weźmie udziału. Działając w trybie przyspieszonym, Trybunał w Lozannie odrzucił wniosek niespełna 21-letniej tenisistki.

– Tymczasowe zawieszenie nałożone na Dajanę Jastremską w zaskarżonej decyzji pozostaje w mocy do czasu wydania ostatecznej decyzji przez ITF – poinformował w specjalnie wydanym oświadczeniu CAS.

Taki obrót spraw powoduje, że nie wiadomo kiedy ukraińska tenisistka powróci do rywalizacji na zawodowych kortach. Wyjaśnienie sprawy zapewne trochę potrwa, A w przypadku udowodnienia winy, Jastremską czeka dłuższy odpoczynek od tenisa.